آموزش, مقالات آموزشی

درآمد زائی با نیروگاه‌ خورشیدی آنگرید

به این صفحه چه امتیازی میدهید؟

در نیروگاه‌ خورشیدی آنگرید برق تولیدی توسط پنل های خورشیدی، به طور مستقیم به شبکه سراسری تزریق می شود. از این سیستم به عنوان روشی جهت کسب درآمد از طریق انرژی خورشیدی میتوان نام برد.

اگر که به دنبال یک راه درآمدزایی مطمئن و سرمایه گذاری طولانی مدت هستید، احداث نیروگاه خورشیدی آنگرید را به شما پیشنهاد میدهیم. درامد حاصل از این روش، نسبت به نرخ بانکی شرایط بهتری دارد و براساس نرخ تورم، درآمد حاصل از آن افزایش می یاید.  در این سیستم برخلاف سیستم آفگرید، نیازی به باتری و شارژ کنترلر نیست. این نیروگاه از ظرفیتهای پایین تا چند ده مگاوات قابل احداث هستند.

دو نوع نیروگاه آنگرید (متصل به شبکه برای درآمدزایی) احداث می شود:

یکی نیروگاه‌های انشعابی که متقاضی دارای کنتور برق می‌تواند تا ۲۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی انشعابی احداث نماید و دیگری نیروگاه‌های غیرانشعابی که برای بالاتر است .

در ایران کل برق تولیدی از نیروگاه‌ خورشیدی آنگرید به شبکه فروخته می شود. در این طرح که هیچ محدودیتی برای افراد ندارد، دولت طی قراردادی، خرید تضمینی برق تولیدی به مدت 20 سال از تولیدکنندگان خانگی در دستور کار قرار داده است.

 

درآمد زائی با نیروگاه_ خورشیدی آنگرید

 

سود حاصل از اجرای این پروژه، نسبت به سود بانکی شرایط بهتری دارد و هرساله با نرخ تورم نیز پولی که به شما می‌دهند افزایش پیدا می‌کند.

نکات لازم برای احداث نیروگاه خورشیدی انگرید

  • قبض برق به نام مالک زمین باید باشد
  • محل نصب نیروگاه دارای کنتور، انشعاب و فضای نصب باشد
  • دریافت مجوز از سازمان های ذیصلاح

عواملی همچون زاویه بهینه نصب، کیفیت پنل خورشیدی، راندمان اینورتر، تلفات سیستم، میزان تابش سالانه، فاصله از شبکه، دما و سرعت باد منطقه، سایه اندازی بیرونی بر تولید برق حاصل از نیروگاه‌ خورشیدی آنگرید و درآمد حاصل از آن تاثیر گذار است. لذا برای اینکه به صورت دقیق برآورد اقتصادی داشته باشید بهتر است از یک شرکت مشاور معتبر استفاده نمایید.

جمع بندی:
استفاده از پنل خورشیدی در استان گیلان می تواند در کنار رفع مشکلات کمبود برق، از ظرفیت های موجود در این استان جهت کسب درامد بهره برد. اگر قصد انجام این کار را دارید بهتر از با همکاری یک متخصصین این حوزه، اقدام به طراحی و نصب نیروگاه خورشیدی کنید تا با خیالی آسوده برای 20 سال از نیروگاه خود بهره برداری داشته باشید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید