آموزش, مقالات آموزشی

آموزش محاسبه تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز

به این صفحه چه امتیازی میدهید؟

عواملی که تعیین می کنند به چه تعداد پنل های خورشیدی نیاز دارید

ممکن است فکر کنید که مساحت خانه شما تعیین کننده تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز شما است، اما اینطور نیست! برای اینکه بدانید سیستم انرژی خورشیدی شما به چه تعداد پنل خورشیدی نیاز دارد، ابتدا باید به بررسی موارد زیر بپردازید.

 1.مصرف انرژی: هرچه برق بیشتری مصرف کنید، پنل های خورشیدی بیشتری برای پوشش هزینه های برق خود نیاز دارید.

 2.نور خورشید در منطقه : قطعا خانه‌هادر مناطقی که نور خورشید کمتری دریافت می‌کنند، نسبت به خانه‌هایی که در شهرها و نواحی آفتابی‌تر هستند، به پنل‌های خورشیدی بیشتری برای حذف قبض‌های برق نیازدارند.

 3.وات پنل خورشیدی: وات پنل‌های خورشیدی که انتخاب می‌کنید، که به آن رتبه‌بندی توان نیز گفته می‌شود، تعیین می‌کند که پنل‌ها چقدر انرژی تولید می‌کنند و اکثر پنل‌های خورشیدی نصب‌شده امروزی دارای توانی در حدود 320 وات در هر پنل هستند. هنگام نصب پنل هایی با توان مصرفی بالا به پنل های کمتری نیاز است.

آموزش محاسبه تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز

 

1.نحوه محاسبه تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز

کارشناسان متخصص در این زمینه سریع‌ترین، ساده‌ترین و دقیق‌ترین روش برای فهمیدن تعداد پنل‌های خورشیدی مورد نیاز خانه‌تان را برای شما مشخص می کنند و شما نیازی به انجام هیچ‌گونه محاسباتی ندارید. بعلاوه میانگین هزینه نصب پنل خورشیدی برای خانه و میزان صرفه جویی در قبض برق شما را هم به اطلاعتان می رسانند.

با این حال، اگر می خواهید قلم را روی کاغذ بیاورید و محاسبات را برای خود انجام دهید، این چهار مرحله آسان را دنبال کنید تا تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز خود را پیدا کنید.

مرحله 1: مصرف انرژی خود را تعیین کنید

آخرین قبض برق خود را بررسی کنید تا میزان مصرف برق ماهانه خود را مشاهده کنید. در اکثر موارد، مقدار کل برق مصرفی در پایین قبض بر حسب کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) نشان داده می شود.

مصرف انرژی سالانه شما بهترین تخمین را برای تعداد پنل های خورشیدی مورد نیازتان به شما می دهد، زیرا مصرف انرژی در فصول مختلف در نوسان است (به این فکر کنید که چقدر برق برای تهویه مطبوع در تابستان مصرف می کنید!).

از آنجایی که میزان مصرف انرژی ماهانه بسیار متفاوت است، می‌توان قبض‌های ماهانه برق سال گذشته را جمع‌آوری کرد و بر ۱۲ تقسیم کرد. استفاده از تنها یک قبض آب و برق برای یافتن میزان مصرف انرژی شما برای یک تخمین کلی کافی است.

مرحله 2: میزان انرژی تولید پنل های خورشیدی در منطقه شما را بیابید

اکنون که می دانید خانه شما در یک ماه چقدر برق مصرف می کند، باید میزان نور خورشیدی که منطقه شما دریافت می کند را پیدا کنید. این فاکتور معمولاً در چیزی به نام “ساعات اوج خورشید” اندازه گیری می شود که اساساً شدت نور خورشید در منطقه شما است.

شما می توانید تعداد متوسط ​​ساعات اوج خورشید روزانه برای منطقه زندگی خود را در اینجا بیابید. این عدد نشان دهنده میزان دریافت نور خورشید در روز است، اما دانستن اینکه ماهانه چقدر نور دریافت می کنید نیز ضروری است. برای انجام این کار، کافی است ساعات اوج خورشید روزانه منطقه خود را در 30 ضرب کنید.

پیک ماهانه ساعات خورشیدی که دریافت می کنید به شما می گوید که یک کیلووات (کیلووات) پنل خورشیدی در منطقه شما در یک روز چند کیلووات ساعت برق تولید می کند. بنابراین، اگر شهر شما 150 ساعت اوج نور خورشید ماهانه دریافت کند، 1 کیلو وات خورشیدی و 150کیلووات ساعت برق در ماه تولید می کند.

 

مرحله 3: اندازه پنل خورشیدی مورد نیاز خود را محاسبه کنید

از آنجایی که اکنون می دانید 1 کیلووات انرژی خورشیدی در منطقه شما چقدربرق تولید می کند، می توانید تعیین کنید که برای پوشش نیازهای برق خود به چه اندازه پنل خورشیدی نیاز دارید.

مصرف برق ماهانه خود را بر ساعات اوج تابش نورخورشید در منطقه خود تقسیم کنید تا اندازه سیستم مورد نیاز خود را بر حسب کیلووات بیابید.

 

مرحله 4: تعداد پنل های خورشیدی مورد نیاز خود را مشخص کنید

هم اکنون شما می دانید اندازه پنل خورشیدی که برای پوشش مصرف انرژی خود به آن نیاز دارید،چقدر است. حالا برای اینکه بفهمید به چه تعداد پنل خورشیدی نیاز دارید،پنل خورشیدی را اندازه بگیرید و آن را در 1000 ضرب کنید تا اندازه را از کیلووات به وات تبدیل کنید.

در مرحله بعد، اندازه سیستم را بر حسب وات در نظر بگیرید و آن را بر وات پنل های خورشیدی که می خواهید نصب کنید تقسیم کنید. این تعداد پنل های خورشیدی است که برای تامین انرژی خانه خود به آن نیاز دارید.

نتیجه گیری

برخی از عوامل مانند جهت سقف، سایه سقف، اینورتر خورشیدی که انتخاب می‌کنید و اینکه آیا باتری خورشیدی در نظر گرفته‌اید یا نه، می‌تواند بر تعداد پنل‌های مورد نیاز شما تأثیر بگذارد. با این حال، تعیین این عوامل به تنهایی دشوار است.

بهترین راه برای تعیین مکان ایده‌آل برای سیستم برق خورشیدی خانه و تعداد پنل‌های خورشیدی مورد نیازتان، استعلام قیمت از شرکت‌های خورشیدی معتبر محلی است. نصاب های خورشیدی می توانند به شما ایده ای از هزینه های اولیه انرژی خورشیدی برای خانه شما و اینکه صاحبان خانه در منطقه شما واجد شرایط دریافت چه تخفیف ها، مشوق ها و اعتبارات مالیاتی هستند، ارائه دهند.

در همین حال، استفاده از مراحل این مقاله می‌تواند تخمین تقریبی از تعداد پنل‌های خورشیدی فتوولتائیکی که برای تامین انرژی خانه‌تان با انرژی پاک و تجدیدپذیر نیاز دارید،در اختیار شما بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید